71 Rocznica Pacyfikacji wsi Wola Zarczycka

20 czerwca w Kościele Parafialnym w Woli Zarczyckiej miała miejsce uroczystość 71-ej rocznicy Pacyfikacji wsi, w której uczestniczyły m.in. poczty sztandarowe wraz z delegacjami ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Światowego Związku AK oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczą spektakl słowno-muzyczny po którym odprawiona została msza święta w intencji „pomordowanych na wale”, której przewodniczył ks. dziekan Józef Łobodziński.

Kolejnym punktem uroczystości była procesja pod Pomnik, gdzie po modlitwie nastopiło symboliczne złożenie wieżców i kwiatów delegacji Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Burmistrz Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Szkół w Woli Zarczyckiej, Strażaków oraz Sołtysa wsi wraz z Radą Sołecką.

Druhowie z naszej jednostki wystawili wartę honorową