Narada szkoleniowa prezesów OSP – Leżajsk 01-12-2013

1 grudnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Leżajsku odbyła się narada szkoleniowa w zakresie ochrony przeciwpożarowej z udziałem prezesów Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP i prezesów jednostek OSP z terenu powiatu leżajskiego.

W naradzie uczestniczyli również: Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku – bryg. Bogdan Kołcz oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku – dh Józef Golec.

Celem narady było przedstawienie realizacji zadań w zakresie: kategoryzacji JOT OSP i dokonania zmian regulaminowych, przygotowania kompanii zebrań sprawozdawczych oraz przygotowania OSP do działań w warunkach zimowych z uwzględnieniem warunków bhp podczas podejmowania działań interwencyjnych w trakcie dojazdu i na miejscu zdarzenia, korzystania z praw kierującego pojazdem uprzywilejowanym w ruchu. Podczas narady przedstawiono stan organizowanych szkoleń dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych w br. oraz sprawy organizacyjne.

Spotkanie było kontynuacją narad szkoleniowych dla zarządów OSP. Poprzednia narada z udziałem prezesów i komendantów gminnych ZOSP RP oraz naczelników jednostek OSP z ksrg odbyła się 14 listopada br. Dotyczyła ona przygotowania operacyjnego jednostek do działań ratowniczych. Podczas narady zostały omówione zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji z działań ratowniczych, procedurami dysponowania sił jednostek ochrony przeciwpożarowej, zasadami organizowania działań ratowniczych, prowadzenia inspekcji gotowości operacyjnej, prowadzeniem pojazdów uprzywilejowanych oraz przygotowaniem jednostek i sprzętu do działań w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podczas obu spotkań dokonano podsumowania współpracy KP PSP w Leżajsku z jednostkami OSP krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.