Misterium Męki Pańskiej Wola Zarczycka 16-04-2014

Z inicjatywy ks. Grzegorza Maja, p. Agaty Bogdan i p. Lucyny Lorenc w styczniu 2014r. powstał pomysł przedstawienia Misterium Męki Pańskiej w okresie wielkanocnym. Przy dużym zaangażowaniu osób uczestniczących oraz wsparciu finansowym z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, OSP Wola Zarczycka i pracy p. Agaty Bogdan w dniu 16 kwietnia na terenie Woli Zarczyckiej pomysł udało się zorganizować.

W przedstawieniu uczestniczyło m.in. 11 członków naszej jednostki OSP tj: Gąska Jan, Klimek Władysław, Kludys Józef, Kludys Kamil, Kludys Mateusz, Krasnodębski Franciszek, Mołdoch Władysław, Siuzdak Ryszard, Smycz Czesław, Smycz Kamil, Smycz Krzysztof. Ponadto strażacy zabezpieczali trasę przemarszu uczestników misterium.