Zebranie sprawozdawcze OSP

Wola Zarczycka 24.01.2009r.

W dniu 24 stycznia 2009 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Wola Zarczycka. Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych przez Panie: L.Lorenc, E.Przybysz, E.Siwiec z Gimnazjum w Woli Zarczyckiej oraz A.Bogdan z Domu Kultury. W przedstawieniu uczestniczyła młodzież gimnazjalna oraz strażacka.

Zebraniu przewodniczył bryg. J.Kludys, a sprawozdanie złożył Prezes OSP w Woli Zarczyckiej dh J.Gąska. W tegorocznym zebraniu uczestniczyło grono zaproszonych gości, a w nich m.in.: bryg. B.Kuliga - Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pan R.Żołynia - Starosta Leżajski, Pan R.Gnatek - Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Pan M.Miazga - Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Pan S.Kurlej - Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie, Pan S.Płoszaj - Prezes Oddziału ZOSP RP w Leżajsku, Pan J.Sarzyński - Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, mł. bryg. Z.Sarzyński - Z-ca d-cy JRG w Nowej Sarzynie, ks. Dziekan J.Łobodziński, Pan A.Miazga - Prezes Zakładów Chemicznych "Organika - Sarzyna", delegacje z OSP Harta, OSP Górno, OSP Sarzyna, OSP Łętownia, oraz Pani M.Balawender - Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Pani B.Gąska - Internetowe Centrum Edukacyjno Oświatowe w Woli Zarczyckiej, dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli Zarczyckiej, Radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, a także przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich i Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego w Woli Zarczyckiej.

Podczas zebrania dh G.Smycz złożył uroczyście przysięgę Strażaka Ochotnika, jak również miało miejsce złożenie podziękowań za wieloletnią wysługę dla dh S.Kurcaby, który zaszczycił grono Członków Honorowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zarczyckiej. Po zakończeniu sprawozdania odbyło się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.

Przedstawienie pt. "Jasełka Bożonarodzeniowe"

Zebranie sprawoznawcze Jednostki

(autorzy zdjęć: J.Kludys, S.Wójcik)