Szkolenie strażaków ratowników OSP
z zakresu ratownictwa technicznego

Leżajsk 27.09. - 12.10.2014r.

W dniach 27.09-12.10.2014 r. w KP PSP w Leżajsku odbyło się szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu leżajskiego. Program szkolenia obejmował łącznie 31 godzin lekcyjnych, w tym 12 godzin zajęć teoretycznych i 19 praktycznych.

Podczas kursu strażacy OSP poznali m. in. budowę pojazdów, organizację akcji ratownictwa drogowego, hydrauliczny sprzęt ratowniczy i metody służące do uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów samochodowych.

Szkolenie, przeprowadzone przez kadrę Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku, zakończone zostało egzaminem, który zdało 36 strażaków ratowników OSP, w tym czterech druhów z naszej jednostki: Kludys Kamil, Kludys Mateusz, Smycz Kamil i Sobota Andrzej.