Szkolenie podstawowy strażaków ratowników OSP

Nowa Sarzyna 16.02-06.04.2014r.

6 kwietnia 2014 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu powiatu leżajskiego. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Część teoretyczna szkolenia została zrealizowana metodą "na odległość" w systemie e-learningowym z wykorzystaniem platformy internetowej i zakończyła się egzaminem w dniu 9 marca 2014r. Następnie strażacy uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

Cały kurs zakończył się egzaminem praktycznym w dniu 6 kwietnia 2014 r. Szkolenie ukończyło 63 strażaków OSP, którzy otrzymali stosowne zaświadczenia umożliwiające im bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także dalsze podnoszenie wiedzy oraz kwalifikacji ratowniczych.

Z jednostki OSP Wola Zarczycka szkolenie ukończyło 5-ciu druhów: Dec Robert, Gąska Tomasz, Kludys Kamil, Kludys Mateusz i Smycz Kamil.

WITAMY w szeregach OSP !!!