Szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych
i ratownictwa na wodach

Nowa Sarzyna 01.09.2013r.

1 września 2013 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie zakończyło się szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do prowadzenia działań ratowniczych i zabezpieczających podczas powodzi oraz działań na akwenach wodnych i lodzie. Słuchacze zapoznali się ze sposobami udzielania pomocy ludziom i zwierzętom, z usuwaniem skutków powodzi oraz lokalizacją i wydobywaniem zwłok. Poznali techniki układania worków z piaskiem, konstrukcje budowli ochronnych oraz sprzęt ratownictwa wodnego.Program kursu obejmował 24 godziny lekcyjne, w tym 13 godzin teorii i 11 godzin zajęć praktycznych.

Szkolenie ukończyło 34 strażaków ratowników OSP z powiatu leżajskiego w tym trzech strażaków z naszej jednostki: Kida Mariusz, Maślanka Marek, Sobota Andrzej.