Szkolenie strażaków-ratowników
z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy

Leżajsk 15.11. - 01.12.2013r.

W dniach 15.11.- 1.12.2013 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Leżajsku odbyło się szkolenie specjalistyczne z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu leżajskiego.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków-ratowników jednostek OSP, współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego w czasie prowadzonych działań, a w szczególności do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w miejscu zdarzenia do momentu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Szkolenie zakończone zostało egzaminem teoretyczno – praktycznym i wydaniem stosownych zaświadczeń. Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał tytuł „ratownika” w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Kurs ukończyło 41 strażaków-ratowników z 11 jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym czterech druhów z naszej jednostki: Gumieniak Karol, Kludys Kamil, Smycz Kamil i Smycz Krzysztof.

Był to pierwszy kurs o takiej skali zaangażowania strażaków z OSP powiatu leżajskiego. Dzięki tej inicjatywie nastąpiło podniesienie poziomu wyszkolenia strażaków OSP w tej specjalności, a tym samym umocnienie potencjału krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w powiecie leżajskim.