Szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych
i ratownictwa na wodach

Nowa Sarzyna 21 - 28.07.2012r.

28 lipca 2012r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie zakończyło się szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do prowadzenia działań ratowniczych i zabezpieczających podczas powodzi oraz działań na akwenach wodnych i lodzie. Słuchacze zapoznali się ze sposobami udzielania pomocy ludziom i zwierzętom, z usuwaniem skutków powodzi oraz lokalizacją i wydobywaniem zwłok. Poznali techniki układania worków z piaskiem, konstrukcje budowli ochronnych oraz sprzęt ratownictwa wodnego.

Szkolenie ukończyło 35 strażaków ratowników OSP z powiatu leżajskiego w tym trzech strażaków z naszej jednostki: Ł.Gumieniak, S.Kida i A.Sarzyński.