Szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych
i ratownictwa na wodach

Nowa Sarzyna 05 - 12.07.2009r.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do prowadzenia działań ratowniczych i zabezpieczających podczas powodzi oraz działań na akwenach wodnych i lodzie. Było to pierwsze szkolenie tego typu zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Leżajsku. Słuchacze zapoznali się ze sposobami udzielania pomocy ludziom i zwierzętom, z usuwaniem skutków powodzi oraz lokalizacją i wydobywaniem zwłok. Poznali techniki układania worków z piaskiem, konstrukcje budowli ochronnych oraz sprzęt ratownictwa wodnego.

Program kursu obejmował 24 godziny lekcyjne, w tym 13 godzin teorii (w JRG w Nowej Sarzynie) i 11 godzin zajęć praktycznych (nad rzeką San). Szkolenie ukończyło 33 strażaków ratowników OSP z powiatu leżajskiego, w tym 7 z Naszej Jednostki: K.Gumieniak, M.Mucha, M.Sarzyński, K.Smycz, J.Siuzdak, R.Siuzdak, S.Wójcik