Półkolonia

Wola Zarczycka 25-29 lipiec 2011r.

To już czwarte letnie spotkanie dzieci szkolnych i przedszkolnych w środku lata. Tegoroczna półkolonia, która rozpoczęła się 25 lipca otwarciem przez Józefa Kludysa, radnego Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie w obecności burmistrza Jerzego Paula oraz jego zastępcy Andrzeja Rychla, nosiła nazwę "Półkoloniady" i była połączeniem zabawy, jaką powinna towarzyszyć uczestnikom półkolonii, ze sportową rywalizacją w duchu olimpijskim. Organizatorzy, tj. Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz KGW w Woli Zarczyckiej, a także Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, zadbali by uczestnikom nie zabrakło atrakcji i aktywnie spędzili ten czas. W ramach zajęć odbyło się tworzenie przepięknych kolorowych akwariów, poszukiwanie skarbów w terenie, pieczenie ciasteczek i pączków, zajęcia sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, wspólne grillowanie.

W tegorocznej Półkolonii wzięło udział sto dwadzieścioro troje dzieci, co oznacza, że tego typu inicjatywy cieszą się niesłabnącą popularnością. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nauczyciele z tutejszej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkola. Opiekę logistyczną nad całością sprawowała Agata Bogdan, pracownik filii ośrodka kultury. Za organizację odpowiadał Józef Kludys, natomiast kierownikiem półkolonii był pan Mariusz Dąbal. Lekcję pieczenia zorganizowało tutejsze koło gospodyń wiejskich na czele z Haliną Kurcabą, zaś obiady przygotowały panie pracujące w szkolnej kuchni. Nad prawidłowym przebiegiem sportowych zmagań czuwali sportowcy z PUKS "Przemiana - Azalia" pod czujnym okiem pana Krzysztofa Stańko i Czesława Smycza. W całą inicjatywę włączyli się również wolontariusze, tj. młodzież skupiona wokół filii ośrodka kultury, tańcząca w zespole folklorystycznym i działająca w kole teatralnym. Dzięki współpracy wszystkich miejscowych organizacji kolejny raz udało się zorganizować coś dobrego. Nie należy zapomnieć również o sponsorach, którzy od czterech lat wspierają tę inicjatywę. Są to: Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, OSP Wola Zarczycka, Zakłady Mięsne "Smak" Górno, Stanisław Sarzyński, Leszek Wraga.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie letniej półkolonii.

Tekst: A.Kurlej

(autor zdjęć: J.Kludys)