Półkolonia

Wola Zarczycka 26-30 lipiec 2009r.

"Znów idą wakacje - co będziemy robić? Będziemy się nudzić, po wsi będziem chodzić."

Te słowa po raz kolejny nie sprawdziły się, ponieważ w dniach od 26.07.2009 - 30.07.2009 dzieci z Woli Zarczyckiej już drugi rok mogły uczestniczyć w półkoniach. Codziennie w grach, zabawach, konkursach brało udział 120 dzieci.

Od początku wakacji młodzież gimnazjalna była zaangażowana w przygotowanie atrakcji półkolonijnych dla dzieci. W Domu Kultury uczestniczyła też w próbach do spektaklu "O Kogutku Złotobutku i Kotku Mądralku", który był wystawiony podczas letniego wypoczynku. Kolejną atrakcją dla uczestników półkoni był wyjazd na Azalię do Gospodarstwa Agroturystycznego pana Stanisława Sarzyńskiego, gdzie dmuchane zjeżdżalnie, które udostępniła pani Małgorzata Kwaśniak i przejażdżka bryczką pana Romana Sarzyńskiego sprawiły im wielką frajdę. Parafialno Uczniowski Klub Sportowy zorganizował dla wypoczywających "Dzień Sportu", rozgrywki okazały się strzałem w dziesiątkę. Przyjazd strażaków z JRG Nowa Sarzyna został entuzjastycznie przyjęty przez dzieci. W ostatnim dniu półkolonii jej uczestnicy zwiedzali Zamek w Łańcucie do którego zawiózł je pan Leszek Wraga. Wszystko to było możliwe dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu dorosłych.

OSP w Woli Zarczyckiej dzięki wkładowi własnemu i funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie stała się głównym organizatorem wypoczynku dzieci. Współorganizatorami byli: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Przedszkole, Koło Gospodyń, Dom Kultury, PUKS. To instytucje, w których pracują ludzie dobrej woli, którzy ofiarując swoją pomoc chcą chronić dzieci przed nudą, która często jest początkiem zła. Ich poświęcenie i zaangażowanie sprawiło, że dzieci już czekają na kolejne wakacje.

Tekst: A.Bogdan

(autorka zdjęć: B.Łoin)